Kontakt

Pestrá společnost, o. p. s.
Kučerova 809/11
Praha 9
198 00

info@pestra.cz
http://www.pestra.cz

Datová schránka: cfjfq72

IČ: 28525973, DIČ: CZ28525973

Společnost je zapsána u Městského soudu v Praze, oddíl O, vložka 639.
Kontaktujte nás
Číslo běžného účtu:
107-8973350257/0100

Číslo sbírkového účtu:
107-4650730257/0100

Své příspěvky můžete zasílat na oba účty. Pro dary uvádějte variabilní symbol 111.

Chcete-li přispět na vybraného psa ve výcviku, napište jeho jméno do zprávy pro příjemce. Děkujeme.
Přispějte
Provozní doba ambulantní sociální služby
Po: 10–15 hod
Út: po telefonické domluvě
St: 10–16 hod
Čt: 10–16 hod
Pá, So, Ne: po telefonické domluvě
Jsme tu pro Vás

Naši zaměstnanci


Bc. Michal Prager, MBA

ředitelmichal.prager@pestra.cz603 875 145
Pestrou společnost jsem spoluzakládal s myšlenkou na zlepšení životních podmínek lidí s postižením. Jsem rád, že jsme postupně vybudovali stabilní tým a daří se nám plnit naše poslání. Přeji si, abychom i nadále pokračovali v dobře započaté práci a dalším rozvoji společnosti tak, abychom byli schopni pomoci více lidem s postižením žít trochu pestřejší život.

Mgr. Klára Pragerová

vedoucí sociální službyklara@pestra.cz603 553 566
V Pestré mám možnost uplatnit moderní metody práce s klienty v rámci sociální služby. Motivuje mě vnímat pokroky, kterých naši klienti se svými asistenčními psy dosahují. Má pracovní náplň je rozhodně pestrá – náročná, ale stojí za to.

Michaela Perčinová

vedoucí výcviku psů, pracovnice v sociálních službáchmichaela@pestra.cz731 456 726
Pracovat v Pestré pro mě znamená mít psy ve výcviku doma. Mám je doma stále, pracují přes celý den a učí se naprosto přirozeně. Všechny psy tím pádem znám velmi dobře a vím, jaké mají přednosti i vrtochy. Každý den se psy je jiný a jsem vždy ve střehu, co si na mě mladí pejskové ve výcviku vymyslí. I přes roztrhané boty a zničené žaluzie od začátečníků bych svou práci nikdy nevyměnila.

Miluška Křupalová

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchmiluska@pestra.cz
„Když můžu, ráda pomůžu“, a propojí-li se precizní práce se psy s prací pro lidi, kterým pes přinese v neposlední řadě potěšení, především však neocenitelnou pomoc a oporu, co více si přát. Odjakživa mi byli bližší lidé něčím jiní, výjimeční, vždy pro mě byli osobnostmi i vzorem. U Pestré společnosti se ztotožňuji se systémem výchovy psů bez kotců, jakož i sociálním přístupem ke klientům.

Tereza Dědková, DiS.

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchtereza@pestra.cz728 950 945
Pestrá společnost pro mě znamená splnění snu, který jsem měla již od základní školy. Vždy jsem chtěla pomáhat lidem a odmala mě fascinovalo, co asistenční a vodicí psi dokáží. Po dokončení studia na VOŠ jsem se skoro 4 roky věnovala výchově asistenčních psů. Můj první svěřenec šel na výcvik právě do Pestré a odtud vzešlo mé seznámení s touto společností. Líbí se mi zde hlavně bezkotcový výcvik psů.

Mgr. Hana Srbková

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchhana@pestra.cz
Ráda dělám věci, které mají smysl. A práce v Pestré to jednoznačně splňuje. Mohu zde uplatnit zkušenosti s výcvikem a zároveň sledovat, jak psi pomáhají svým páníčkům s postižením. Mám možnost spojit celoživotní lásku ke psům se smysluplnou prací. A to už stojí za to.

Jana Červinková

trenérka psů, pracovnice v sociálních službáchjanac@pestra.cz778 705 078
Psi můj život naplňují již od malička. Jakmile se objevila možnost věnovat se výcviku psů pro lidi, kterým budou s radostí pomáhat v jejich běžném životě, neváhala jsem. Práce se psy mi přináší potěšení, obzvláště když vidím, že má smysl a přináší výsledky. A to nejen u psů, ale následně i u lidí, kterým pomáhají a kterým jsou životní oporou.

Kristina Chourová, DiS.

sociální pracovnicekristina@pestra.cz739 022 979
Pestrá je moje srdcová záležitost. Práci Pestré společnosti a její klienty jsem poznala, když jsem se před několika lety stala dobrovolnicí, a následnou příležitost profesního uplatnění jsem si nemohla nechat ujít. Nyní mám možnost dělat práci s lidmi, která mě baví a naplňuje. Největší motivací je pro mě vidět dělat pokroky naše klienty se svými asistenčními psy a mít možnost se sama dál rozvíjet.

Mgr. Martina Vaňková

fundraisingmartina@pestra.cz732 138 186
Fundraising. Někdo by řekl, nevděčná práce. Vůbec ne. Jde o setkávání s inspirativními osobnostmi, které mají odvahu pomáhat druhým. Propojuji dárce s potřebnými, organizuji benefiční akce, vyhledávám příležitosti, sepisuji žádosti, analyzuji, vyhodnocuji. Aby život nebyl pod psa. PS: Ozvěte se.

Jana Augustinová

public relations, styk s veřejnostíjana@pestra.cz731 610 316
Jsem moc ráda, že jsem součástí týmu lidí, kteří dělají dobrou věc, a doufám, a že i já něčím přispěji. Starám se o to, aby o naší společnosti vědělo více a více lidí.

Květa Suchomelová

vedoucí kancelářeinfo@pestra.cz732 709 769
Mojí láskou jsou psi. Sama mám dva zlaté retrívry, Kačenku, zachráněnou z ukrajinské množírny, a asistenční fenku Máňu. Obě dvě si beru do kanceláře, kde pracuji v administrativě. Vedu kancelář, vyřizuji veškeré papírování, žádám o dotace, jsem asistentkou ředitele a starám se třeba i o to, aby měli všichni vyplněné výkazy práce.

Michal Kabát

koordinátor dobrovolníkůmichalk@pestra.cz732 623 223
Rád jednám s lidmi a zároveň mám velmi blízký vztah ke psům. Koordinování dobrovolníků v Pestré je pro mě proto ideální práce. Baví mě také hledat řešení u neřešitelných situací.

Žaneta Schmuttermeierová

asistentka výcvikuzaneta@pestra.cz 607 533 952
K Pestré jsem se dostala přes kamarádku a velmi mě zaujal cíl společnosti. Mám ráda pejsky a pracuji pro tuto společnost proto, že vidím, jak pomáhají s osamostatněním se či se zkvalitněním života klientů.

Albert Šulva

osobní asistentalbert@pestra.cz606 344 627
Do Pestré společnosti jsem se dostal přes Asistenci o. p. s., jejímž mottem je rozpouštění vnějších a vnitřních bariér v životech lidí s postižením. To uznávám i já. V Pestré se mi zamlouvá pestrá náplň práce, přátelský kolektiv i individuální přístup k člověku.

Mario Bortolotti

webmaster, ITmario@pestra.cz776 155 864
Práci v Pestré společnosti jsem si zvolil kvůli možnosti zúročit zkušenosti z předchozí praxe. Zaměstnání v této organizaci přede mě současně staví nové výzvy a nabízí příležitosti naučit se novým věcem.Naši vychovatelé


Barbora Vocelová

Pracuji na veterinární klinice a se zvířaty. Se psy a jejich majiteli se setkávám prakticky denně. Vidím, kolika chyb a nepřesností se my, lidé, dopouštíme na svých zvířatech. Věřím, že „zaměstnaný pes“ je šťastný pes a je to zároveň pes, který dokáže udělat šťastným i někoho dalšího. Proto je mi ctí a potěšením spolupracovat s profesionálním týmem trenérů z Pestré, díky kterým si uvědomuji, jak zásadní je psa správně vést a dělat maximum pro to, aby z něj jednoho dne vyrostl spolehlivý a věrný parťák, přítel a vlastně i pomocník. Bez násilí, bez kotců, bez stresu!!! A je to zároveň i obrovská zkušenost pro mě, jakožto psovoda amatéra. Je to společná výzva, pro mě i pro psa a nedocenitelná zkušenost v mnoha směrech.

Mgr. Bc. Jitka Boudová

Před několika lety mi jeden pán od koní vyprávěl starý indiánský příběh: Kdysi dávno sedávali ve společném kruhu lidé i zvířata a mluvili společným jazykem. Člověk však byl příliš domýšlivý, povyšoval se nad zvířata a z kruhu odešel. Ztratil tak schopnost rozumět zvířatům a přírodě. Kůň, pes a kočka se i přesto rozhodli, že člověka přivedou zpátky. A tak se nechávám přivést… Bytí a vztah s dalšími, nejen lidskými bytostmi, považuji za velmi důležité a přirozené. To, jsem si každý den potvrzovala při své práci učitelky českého jazyka na základní a střední škole. Do svých hodin jsem často brala svého pejska Britíka, který mě doprovázel i na školní akce a kurzy v přírodě. Chtěla bych své zkušenosti posunout zase o krok dál, a tak jsem si našla Pestrou, která mě ze všech organizací, jež cvičí asistenční psy, zaujala nejvíce.

Hanka Jarešová

O výchově psů jsem uvažovala už v roce 2014, kdy skoro ve čtrnácti letech odešel náš pes Netík. Poslední rok jeho života byl spojen s menšími i většími zdravotními komplikacemi. Přiznám se, že jsem to dost těžce nesla. Z plánů na dalšího vlastního pejska sešlo ze zdravotních důvodů v rodině. Ve chvíli, kdy se stav doma stabilizoval, se ke mně přes známou dostala nabídka na výchovu psů v Pestré. To mě okamžitě zaujalo. Ještě týž večer jsem prostudovala webové stránky Pestré, dlouho jsem se nerozmýšlela a rovnou jednala. Do dvou týdnů jsem absolvovala v Pestré pohovor a za měsíc jsem se šla jen podívat na trénink, který skončil dohodou o převzetí psa. Za další dva dny jel se mnou domů první pes.

Irena Vocásková

Od dětství miluji zvířata a hlavně psy, a proto bylo mým snem stát se cvičitelkou psů. Když se jednou kamarádka na vozíčku zmínila o organizaci, která hledá vychovatele asistenčních psů, rozhodla jsem se, že to také zkusím. Přišla jsem na informační schůzku, kde jsem se dozvěděla vše potřebné. Všechno klaplo a do výchovy jsem dostala štěně portugalského vodního psa Kissme, oficiálním jménem Kiss Me Softly Z Kasétek. Díky malému se mi obrátil celý svět naruby. Na trénincích Pestré s námi pracují super trenérky, sedli jsme si také s ostatními vychovateli štěňat. Každým dnem se učím víc a víc o tom, jak vést Kissího k tomu, aby se stal dokonalém asistenčním psem. Moc děkuji Pestré za splnění mého snu a doufám v dlouholetou spolupráci. Nejvíc mě těší, že pomáhám tam, kde je potřeba, prostřednictvím úžasných psích duší.

Jan Synáček

Už dlouho jsem si přál pracovat jako trenér psů. Zároveň jsem ale vždycky tušil, že dostat se k takové práci je velice nepravděpodobné. Obzvlášť pro člověka s velmi technickým zaměřením a téměř žádnou zkušeností se psy. Byl jsem velice rád, když jsem se dozvěděl, že u Pestré mám možnost stát se vychovatelem. Není to sice moje vysněná práce, ale je to blízko. Zároveň s výchovou za pomoci velice zkušených lidí mě těší i to,, že moje činnost pomůže zlepšit životní podmínky jiným lidem.

Jana Křepelková

K Pestré jako dobrovolník jsem se dostala díky postižení svého syna. Umožnili mi výchovu vlastního psa a nyní vychovávám pejska, který patří Pestré. Práce a nasazení všech lidí v Pestré mne naprosto očarovaly. Líbí se mi bezkotcový způsob výcviku, celá filozofie a práce se psy, kterou to obnáší. Jako vychovatel sbírám spousty rad a zkušeností, jak psa správně vychovat a připravit k výcviku. Psi mne provází životem od malička a vždy jsem obdivovala lidi, kteří měli dokonale vycvičené psy a zároveň pomáhali. Tímto se mi plní můj sen.

Marie Dvořáková

Doma jsme žádného psa nikdy neměli. Ale protože pracuji v sociální službě a zároveň v Pestré dělám již asi 3 roky dobrovolníka, vidím, jak skvělým pomocníkem jsou psi lidem s postižením. Na Pestré se mi líbí, že psi od počátku žijí s lidmi, ne v kotcích a všechno se učí co nejvíc přirozeně a hrou. V mém původním bydlišti jsme neměli na psa místo, ale po přestěhování už ano, a to byl takový impuls k tomu, to zkusit. Je skvělé, že v tom nejste sami. Jednou za měsíc jsou tréninky, kdykoli se můžete poradit s trenérkami, když si nejste jistí. Když si psa nemůžete vzít na dovolenou, je okolo vás houf dalších dobrovolníků, kteří ho pohlídají. Na výchově mě také hodně baví kontakt s lidmi na veřejnosti, hlavně v dopravě. Pes má dečku, která lidi zaujme, navíc na něj pořád mluvím, což je zaujme také a hned se ptají a zajímají. Díky psovi tedy můžeme zblízka ukázat a vysvětlit, proč jsou takoví pomocníci důležití a co všechno umí a i třeba, kolik peněz to stojí. Výchova je nejen škola pro psa, ale také pro mě. Někdy se musím hodně překonat, když jdu unavená z práce, musím být pořád ve střehu, co pes dělá a být důsledná ve výchově. Je to prostě život s parťákem na plný úvazek, je to zábava, protože se psem se hrozně moc nasmějete, a hlavně to prostě má smysl.

Mgr. Tereza Výravská

Zvířata jsem vždy obdivovala a psi mě přitahovali zejména. Jsou pro mě inspirací, motivací a vůbec zdrojem speciální energie. Zároveň jsem vždy tíhla k práci s lidmi, a hlavně s dětmi. Pracuji ve školství, ale stále jsem toužila po nějaké smysluplné činnosti, která by byla spojená se psy. Konečně jsem se dostala k Pestré, kde jsem záhy dostala do výchovy pejska Coudyho. A každý den je opravdu pestrý. Připadám si jako hrdá máma, která se snaží připravit pejska pro život, aby mohl směle vyrazit do světa a přinášet nejen radost, ale i pomáhat. A to je velkou motivací pro každý den.Naši dobrovolníci


Denisa Dužárová

Miluji zvířata a ráda pomáhám lidem. Canisterapii (všeobecně zooterapii) studuji i na vysoké škole. Jsem moc ráda, že mohu být v týmu Pestré, protože získávám zkušenosti a poznávám mnoho skvělých lidí.

Ivana Pojerová

Mám zdravotně postiženou dceru, která dostala od Pestré společnosti psa Robbieho, tím jsem se dostala k této práci. Práce v Pestré společnosti mě zaujala tím, jak se dají vycvičit psy k pomoci pro zdravotně postižené lidi. Proto ráda v Pestré pomáhám s čím je potřeba. Těší mě, že další klienti Pestré mají mít možnost mít svého psího pomocníka a vím, jak jim to ulehčí život. Ráda se s dcerou účastníme různých akcí, které pořádá Pestrá. Jsem ráda, že se učím novým věcem, které mohou pomoci ostatním.

Jana Šimková

V Pestré pomáhám s čím je třeba. Vybrala jsem si právě Pestrou, protože se mi líbí její přístup ke klientům, dobrovolníkům a vychovatelům. Je to taková velká rodina, kde je fain trávit volný čas činností, která dává smysl :)

Kristýna Schejbalová

Dobrovolníkem v Pestré jsem od února 2016 a mám za sebou výchovu jednoho pejska - Laurinky. Dobrovolničení je smysluplné využití volného času. Je fajn přispět svou troškou do pomáhacího mlýna, zároveň poznat nové lidi a podílet se na budování skvělé organizace jako je Pestrá.

Martina Bilová

Pomáhám v Pestré na Pestrobazaru, na stánku a při výcviku pejsků hlídám popř.venčím pejsky. Zvířata a zejména psi jsou moje srdeční záležitost! Bohužel už svou psí kamarádku nemám, a tak pomáhám tam, kde to má smysl. O Pestré jsem se dozvěděla úplně náhodou a hned ji kontaktovala. Přístup lidí zde je velmi přátelský a otevřený. I když mám náročnou práci a hodně dalších aktivit, ráda jsem v této společnosti.