Laura pro Ondru

Ondrovi je 11 let a chodí do 4. třídy běžné ZŠ, kde mu pomáhá asistentka. Pomoc ostatních Ondra potřebuje kvůli kombinovanému tělesnému a mentálnímu postižení a kvůli epileptickým záchvatům. Doma s rodiči se rozhodně nenudí. Starají se o kočku, ptáky, rybičky, ještěrky a šneky. Do této pestré společnosti časem přibyde také asistenční pes. Ondra je společenský, ale delší čas mezi cizími lidmi na něj nepůsobí dobře. Velmi rád chodí na nákupy do obchodních center a hraje hry na počítači. Lepší než počítač ale podle jeho slov bude hraní a mazlení s pejskem.

Trenérky Pestré – psí asistence pro Ondru vybraly fenku labradorského retrívra Lauru. Její přátelská povaha se skvěle hodí pro potřeby chlapce. Asistenční canisterapeutická fenka Laura bude Ondrovi pomáhat hlavně při epileptických záchvatech, kdy Ondrovi přinese deku a přilehne si k němu, aby ho prohřála a zklidnila. Pomáhat mu bude také zvedat ze země spadlé předměty.

Ondra je při chůzi venku nejistý a Laura mu pomůže cvikem doprovod. Doprovod obnáší psychickou i fyzickou oporu, pomoc s udržením směru chůze a s udržením rovnováhy. Během polohování s Laurou si Ondra bude prohřívat tělo a rozcvičovat slabší pravou ruku. Školní úkoly nejsou zatím pro Ondru nic příjemného. To se pokusíme změnit při domácí aktivní canisterapii s Laurou.

Ondra bude využívat pomoc Laury každý den. Fenka bude chlapce doprovázet na procházky, k lékaři, na nákupy, k přátelům a příbuzným.

Na výcvik fenky Laury získala Pestrá - psí asistence mimořádnou státní dotaci ve výši 220 000 Kč. Celková výše nákladů na výcvik asitenčního psa v roce 2017 je 250 000 Kč. Zbývajících 30 000 Kč věnují individuální a firemní dárci. Chcete-li se ke sbírce přidat, můžete tak učinit na této stránce. Děkujeme za každý příspěvek.
Oficiální jménoHolly od Jakuba Krčína
Věk2 roky
Plemenolabradorský retrívr
VychovatelKristýna Schejbalová
TrenérHanka Srbková
KlientOndra
Vzděláníaktivní a pasivní canisterapie, podávání spadlých předmětů, doprovod na procházky, k lékaři, na nákupy, k přátelům a příbuzným
Kariéraasistenční canisterapeutický pes pro děti s tělesným a kombinovaným postižením
Mrkněte na můj profil
Lauřin výcvik stojí 230 000 Kč.
Zatím přispělo 8 dárců
Celá částka byla vybrána. Všem dárcům děkujeme!
Darujte právě teď.
Obojek
Vyšetření srdce
20 kg granulíNebo se zapojte jinak