Asistenční canisterapeutický pes pro děti s tělesným a kombinovaným postižením

Asistence

Asistenční terapeutický pes pro děti s poruchami autistického spektra

Autismus

Léčba lidské duše psí láskou

Canisterapie

Asistenční pes pro lidi s tělesným postižením

Tělesné postižení

Vodicí pes pro lidi se zrakovým postižením

Zrakové postižení

Asistenční signální pes pro lidi se sluchovým postižením

Sluchové postižení

Asistenční signální pes pro lidi se zachvatovým onemocněním

Záchvatové onemocnění

Jak probíhá výcvik?

 • Všechny naše psy ve výcviku cvičíme v přirozeném prostředí. Pes žije se svým trenérem v domácnosti a není umístěn v kotci.
 • Pracujeme s klientem individuálně a psa vybíráme dle potřeb a životního stylu klienta. Každý pes se připravuje klientovi na míru.
 • Cvičíme různá plemena psů – labrador, retrívr, border kolie, toller, pudl či kříženci. Preferujeme zejména klidné, vyrovnané psy, kteří mají chuť pracovat s člověkem.
 • Umožňujeme výcvik vlastního psa klienta, pokud splňuje zdravotní i povahové testy.
 • Psi procházejí před výcvikem zdravotními i povahovými testy.
 • Klient se seznamuje a učí se se psem pracovat po celou dobu výcviku, aby se vzájemně poznali.
 • Výcvik psa trvá 8 až 10 měsíců a je zakončen zkouškou před nezávislým rozhodčím.
 • Předání psa probíhá v místě bydliště klienta.
 • Pracujeme s klientem a jeho předaným psem po celou dobu činné „služby“ psa. Poskytujeme sociální službu „Komplexní péče o žadatele a majitele asistenčních a vodicích psů“.
 • Máte zájem o asistenčního psa?

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku. Vzájemně se poznáme a celý proces si vysvětlíme. V případě zájmu pro Vás vytipujeme a vycvičíme toto správného asistenčního psa a parťáka pro život.

Neváhejte nás kontaktovat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či telefonu 603553566.

 • Vychovat psa znamená připravit štěně či mladého psa na speciální výcvik pro člověka s postižením.
 • Štěňata máme výhradně od prověřených chovatelů, kde je velký předpoklad vynikajícího zdravotního stavu a vyhovující povahy pejska.
 • Ve výchově je pes přibližně do 13–18 měsíců. Délka se odvíjí podle toho, jaké je to plemeno a jak mu jde práce pod packami.
 • Do výchovy k nám pes přichází jako malé štěňátko (od 8 týdnů) nebo jako mladý pejsek „puberťák“.
 • Cílem výchovy je pes vychovaný a výborně socializovaný ve městě. Pes je kontaktní k lidem a zejména dětem. Má vyrovnanou povahu. Umí se vzorně chovat doma a neničí věci. Zvládá cestovat a umí se chovat s kavárně, restauraci i v nákupním centru.
 • Kvalitní výchova výrazně usnadňuje další výcvik psa, proto je tak velmi důležitá.

Chci se stát vychovatelem.

Mgr. Tereza Výravská

Zvířata jsem vždy obdivovala a psi mě přitahovali zejména. Jsou pro mě inspirací, motivací a vůbec zdrojem speciální energie. Zároveň jsem vždy tíhla k práci s lidmi, a hlavně s dětmi.
Pracuji ve školství, ale stále jsem toužila po nějaké smysluplné činnosti, která by byla spojená se psy. Konečně jsem se dostala k Pestré, kde jsem záhy dostala do výchovy pejska Coudyho. A každý den je opravdu pestrý. Připadám si jako hrdá máma, která se snaží připravit pejska pro život, aby mohl směle vyrazit do světa a přinášet nejen radost, ale i pomáhat. A to je velkou motivací pro každý den.

Jana Křepelková

K Pestré jako dobrovolník jsem se dostala díky postižení svého syna. Umožnili mi výchovu vlastního psa a nyní vychovávám pejska, který patří Pestré. Práce a nasazení všech lidí v Pestré mne naprosto očarovalo. Líbí se mi bezkotcový způsob výcviku, celá filozofie a práce se psy, kterou to obnáší. Jako vychovatel sbírám spousty rad a zkušeností, jak psa správně vychovat a připravit k výcviku.
Psi mne provází životem od malička a vždy jsem obdivovala lidi, kteří měli dokonale vycvičené psy a zároveň pomáhali. Tímto se mi plní můj sen.

Marie Dvořáková

Doma jsme žádného psa nikdy neměli. Ale protože pracuji v sociální službě a zároveň v Pestré dělám již asi 3 roky dobrovolníka, vidím, jak skvělým pomocníkem jsou psi lidem s postižením. Na Pestré se mi líbí, že psi od počátku žijí s lidmi, ne v kotcích a všechno se učí co nejvíc přirozeně a hrou.
V mém původním bydlišti jsme neměli na psa místo, ale po přestěhování už ano, a to byl takový impuls k tomu, to zkusit. Je skvělé, že v tom nejste sami. Jednou za měsíc jsou tréninky, kdykoli se můžete poradit s trenérkami, když si nejste jistí. Když si psa nemůžete vzít na dovolenou, je okolo vás houf dalších dobrovolníků, kteří ho pohlídají.
Na výchově mě také hodně baví kontakt s lidmi na veřejnosti, hlavně v dopravě. Pes má dečku, která lidi zaujme, navíc na něj pořád mluvím, což je zaujme také a hned se ptají a zajímají. Díky psovi tedy můžeme zblízka ukázat a vysvětlit, proč jsou takoví pomocníci důležití a co všechno umí a i třeba, kolik peněz to stojí.
Výchova je nejen škola pro psa, ale také pro mě. Někdy se musím hodně překonat, když jdu unavená z práce, musím být pořád ve střehu, co pes dělá a být důsledná ve výchově. Je to prostě život s parťákem na plný úvazek, je to zábava, protože se psem se hrozně moc nasmějete, a hlavně to prostě má smysl.

Hanka Jarešová

Pravidelně každý týden chodím cvičit jógu. Jednou se zmínila naše cvičitelka Martina o speciálním benefičním dílu pořadu České televize Zázraky přírody, který je věnován výcviku asistenčních psů. Martina samozřejmě zmínila, které organizace se pořad týká, neboť tam pracuje.
O výchově jako takové jsem už uvažovala v roce 2014, kdy skoro ve čtrnácti letech odešel náš pes Netík. Poslední rok jeho života byl spojen s menšími i většími zdravotními komplikacemi. Přiznám se, že jsem to dost těžce nesla. Tehdy jsem začala uvažovat o výchově. Hlavní impuls byl, budu mít psa, ale jen mladého, který je v pohodě a veterináře bude potřebovat tak maximálně na očkování. Z plánu ovšem sešlo ze zdravotních důvodů v rodině.
Ve chvíli, kdy se stav doma stabilizoval, přišla Martina se svým upozorněním. To mě okamžitě zaujalo. Ještě týž večer jsem prostudovala webové stránky Pestré.
Dlouho jsem se nerozmýšlela, ale rovnou jednala. Na benefici jsem samozřejmě přispěla, do dvou týdnů jsem absolvovala pohovor v Pestré a za měsíc jsem se šla jen podívat na trénink, který skončil dohodou o převzetí psa. Za další dva dny jel se mnou domů první pes.

Bc. et Bc. Jitka Boudová

Před několika lety mi jeden pán od koní řekl starý indiánský příběh: Kdysi dávno sedávali ve společném kruhu lidé i zvířata a mluvili společným jazykem. Člověk však byl příliš domýšlivý a jednou řekl, že je víc než pouhé zvíře a už nebude víckrát sedět ve společném kruhu. A odešel. Ztratil však schopnost rozumět zvířatům a přírodě. Kůň, pes a kočka se i přesto rozhodli, že člověka přivedou zpátky. A tak se nechávám přivést .… To jak je vzájemná spolupráce, vztah a bytí s dalšími nejen lidskými bytostmi důležitá a správná, jsem si mohla každý den dokazovat ve škole, kde jsem pracovala jako učitelka českého jazyka a knihovnice. Do svých hodin jsem brala svého pejska Britíka a stejně mě doprovázel na školní akce a kurzy v přírodě. Chtěla bych své zkušenosti posunout zase o krok dál a tak jsem si našla Pestrou, která mě ze všech organizací, které cvičí asistenční psy zaujala nejvíce. A teď jsme na roční společné cestě s Erowem.

Jan Synáček

Už dlouho si přeju pracovat jako trenér psů. Zároveň jsem ale vždycky tušil, že dostat se k takové práci je velice nepravděpodobné. Obzvlášť pro člověka s velmi technickým zaměřením a téměř žádnou zkušeností se psy. Byl jsem velice rád, když jsem se dozvěděl, že u Pestré mám možnost stát se vychovatelem. Není to sice moje vysněná práce, ale je to blízko. Zároveň s ýchovou za pomoci velice zkušených lidí mě také těší, že moje činnost pomůže zlepšit životní podmínky jiným lidem.

Barbora Vocelová

Pracuji na veterinární klinice a se zvířaty, obzvláště pak se psy a jejich majiteli se setkávám prakticky denně. Díky tomu zároveň i vidím, kolika chyb a nepřesností se my, lidé, dopouštíme na svých zvířatech. Věřím, že "zaměstnaný pes" je šťastný pes a je to zároveň pes, který dokáže udělat šťastným i někoho dalšího. Proto je mi ctí a potěšením, spolupracovat s profesionálním týmem trenérů z Pestré, díky kterým si uvědomuji, jak zásadní je psa správně vést a dělat maximum proto, aby z něj jednoho dne vyrostl spolehlivý a věrný parťák, přítel a vlastně i pomocník. Bez násilí, bez kotců, bez stresu!!! A je to zároveň i obrovská zkušenost pro mě, jakožto psovoda amatéra. Je to společná výzva, pro mě i pro psa a nedocenitelná zkušenost v mnoha směrech. Ve výchově mám labradora Hakima a pevně doufám, že se nám společně podaří dosáhnout cíle, zlepšovat se a že z něj vyroste právě ten společník, jak má být.

 • IBS
 • svetluska
 • dsaprague
 • esf
 • datasysy
 • avast
 • cinestar
 • gresik
 • srdcervaci
 • infraclima
 • club91
 • acerostar
 • hilton